Specjalista biorezonansu do leczenia swoich pacjentów wykorzystuje metodę z zakresu medycyny niekonwencjonalnej o nazwie biorezonans. Głównym sposobem diagnostyki w terapii biorezonansem jest mierzenie aktywności elektrodermalnej. Założeniem terapii jest, że każdy obcy organizm (bakterie, pasożyty, drobnoustroje) ma specyficzne wibracje, które różnią się od drgań wytwarzanych przez człowieka. Właśnie tę różnicę specjaliści od biorezonansu wykorzystują do ustalenia przyczyny dolegliwości u pacjenta. Ponadto sygnały o większej częstotliwości pozwalają zniszczyć obce komórki w organizmie człowieka.
Badanie biorezonansem odbywa się na siedząco. Pacjent trzyma w dłoniach dwie metalowe końcówki, a przez jego ciało przepuszczany jest prąd o niskim natężeniu i różnych częstotliwościach. Badanie może trwać do 2 godzin. Na podstawie wyników można ocenić stan narządów, obecność pasożytów, bakterii i wirusów oraz miejsca ich lokalizacji, alergie pokarmowe, a nawet niedobory mikro- i makroelementów. Terapia biorezonansem polega na wprowadzeniu drobnoustrojów lub pasożytów w drgania, dzięki czemu ulegają rozpadowi.
Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty biorezonansu? Diagnostykę i terapię powinny rozważyć osoby zmagające się z alergiami, jak również ci, którzy podejrzewają w swoim organizmie obecność pasożytów, roztoczy lub grzybów.
Według zwolenników biorezonansu metoda ta ma wiele zalet. Największe korzyści to rzetelna i nieinwazyjna diagnostyka, wykrywanie prawdziwych przyczyn chorób i brak skutków ubocznych. Terapia ma wzmacniać naturalną energię człowieka, wyrównywać poziom fal mózgowych i pozytywnie wpływać na pracę narządów.
Badanie biorezonansem nie u każdego może zostać wykonane. Ze względu na wykorzystywanie przez urządzenie fal elektromagnetycznych, przeciwwskazaniem do terapii jest wszczepiony rozrusznik serca – fale mogą zaburzyć jego pracę i doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji.